منوی دسترسی به عناوین وب سایت
منوی دسترسی به عناوین بازی

راهنمای استفاده از وب سایت و امکانات آن

مفهوم آدرس وب سایت :


وب سایت [MLBB.MMoBazi.com] تلفظ صحیح آن [ اِم اِل بی بی دات اِم اِم او بازی دات کام ] است.

مخفف [MLBB] به مفهوم [Mobile Legends Bang Bang] که به نام کامل و دقیق بازی اشاره دارد.
[MMoBazi] به تفکیک “MMO” مخفف [Massively Multiplayer Online] به مفهوم چند نفره آنلاین و گسترده و کلمه “Bazi” که حروف انگلیسی نویس شده “بازی” است.

بنابراین مفهوم کامل اِسم وب سایت اشاره دارد به “موبایل لجندز بنگ بنگ دات بازی های چند نفره آنلاین و گسترده دات کام”.


مِنو ها و نحوه استفاده از آنها :


وب سایت دارای دو مِنو اصلی می باشد که دسترسی به عناوین مختلف وب سایت را ساده سازی میکند. بطوری که با لمس یا کلیک بر روی هر عنوان بعد از وقفه ای کوتاه صفحه مربوطه برایتان بارگذاری و نمایش داده خواهد شد.

بعضی عناوین درج شده بر روی این منو ها دارای علامت راهنمای استفاده از وب سایتبه مفهوم آنکه این عناوین دارای زیر مجموعه یا زیر منو می باشند. به توسط این زیر مِنو ها ما دسترسی به بخش های مختلف وب سایت را تفکیک نموده ایم.

مِنو اول در بالا یا همان ابتدای وب سایت قرار گرفته ، مشابه تصویر زیر :


HTUW_Menu-First

خانه : منظور صفحه اول وب سایت می باشد.
معرفی : دارای چند زیر مِنو دیگر است به تفکیک صفحات و معرفی بخش های مهم بازی را در بر می گیرد.
آکادمی : دارای چند زیر مجموعه که به تفکیک ، عناوین آموزشی را در بر خواهد گرفت.
تازه ها : مطالبی غیر از معرفی یا آموزشی که به عنوان یک مقاله خبری جدید ، بسته به تیتر موضوعی مطالب در بخش مربوطه درج میگردند.
درباره ما : دارای زیر منو که خود منو درباره ما پس از لمس ، شما را به صفحه درباره ما برده تا با تیم ، اهداف و شرح کلی فعالیت های این وب سایت آشنا شوید.

نکته : در صورتی که از مرورگر های تلفن همراه یا تبلت استفاده می نمایید ، منوی اصلی وب سایت با نماد راهنمای استفاده از وب سایت در بالا سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد.


مِنوی دوم مشابه تصویر زیر :


راهنمای استفاده از وب سایت

کاربرد مشابه منوی قبلی دارد. در این منو صفحات مربوط به بخش های مختلف درون بازی، تفکیک شده در آن درج گردیده.
به عنوان مثال منوی فروشگاه اشاره دارد به بخش فروشگاه راهنمای استفاده از وب سایت درون بازی که در صفحه اصلی بازی وجود دارد و زیر منو های هر عنوان به منظور دسترسی سریعتر به زیر مجموعه های بخش های فروشگاه درون بازی است. به عنوان مثال بخش فروشگاه درون بازی دارای زیر مجموعه های/زبانه های مختلف است که به تفکیک بخش های مختلف فروشگاهی را از یکدیگر جدا نموده ، در نتیجه آنچه در وب سایت و زیر منو این بخش درج گردیده مشابه عناوینی است که درون بازی نیز وجود دارند ، ما آنها را به فارسی ترجمه ، تفسیر نموده و در قالب صفحات نوشتاری و تصویری معرفی نموده ایم.


لینک یا پیوند :


ایجاد بستری برای ارجاع کاربران از صفحه‌ ای به صفحه دیگر را لینک گویند. “نمونه لینک
نحوه تشخیص لینک بسیار ساده است و به دو روش می توان آن را تشخیص داد :
1. زمانی که موس را بر روی بخشی از یک حرف یا کلمات نگه می‌داریم علامت موس به علامت دستی کوچک تبدیل می‌شود
2. حرف یا کلماتی که در زیر آنها یک خط کشیده شده است و با لمس آن مرورگر به آدرس صفحه دیگری منتقل می شود.

مقالات و مطالبی که در وب سایت نوشته می شود دارای کلمات اصطلاحی یا کلیدی می باشند که توضیح معنی و مفهوم آنها در هر مقاله ای ، می تواند باعث طولانی شدن حجم آن مطلب شود. در نتیجه ما در صفحات جداگانه ای اقدام به درج شرح کامل این کلمات یا جملات نموده ایم تا مخاطب بتواند بطور کامل و دقیق از مفهوم آن بهره مند شود. سپس این جملات/کلمات را به مقاله مربوطه لینک/پیوند نموده ایم .

به عنوان مثال :

راهنمای استفاده از وب سایت

لینک های درج شده در نمونه تصویر بالا تحت عناوین “Role – Special – کلاسیک و Hero Laning“به رنگ آبی می باشد. که هر یک معنی و مفهوم تعریف شده خود را دارند که شرح آن در مطلب فوق نمیگُنجد. لذا با لمس هر یک آنها شما به صفحه شرح کامل مرتبط با آن منتقل خواهید شد .


مِنوی دسترسی سریع ، پرش از طریق لینک :


در صفحاتی ممکن است این کلمات یا جملات لینک شده شمارا به بخش یا پاراگرافی از همان صفحه منتقل کند برای مثال زمانی که شما بر روی کلمه “MVP” لمس کنید شما را به صفحه اصطلاح شناسی و پاراگراف شرح کلمه “MVP” انتقال می دهد.

همچنین صفحات و مقالاتی که طولانی می باشند دارای مِنوی دسترسی سریع می باشد که عناوین موجود به آن لینک گردیده به عنوان مثال در تصویر زیر :

راهنمای استفاده از وب سایت

به منظور دسترسی سریعتر ، عناوین شماره گذاری شده در واقع به پاراگراف شرح آن لینک شده که با لمس هر یک به آن پاراگراف پرش میکند.

مطالب مخفی :


در بعضی صفحات به دلیل نا مرتبط بودن مطالب به همدیگر ، یعنی بطوری که لازم نیست همزمان با خواندن یک مطلب چشم اندازی بر مطلب بعدی یا قبلی داشته باشید ، در چنین شرایطی ما بخش های مختلف آن صفحه را در قالب یک دکمه یا جمله مخفی نموده ایم.

به عنوان مثال در تصویر زیر :

راهنمای استفاده از وب سایت

عنوان “+ فهرست مطالب این صفحه :” یکی جمله مخفی کننده مطلب است که در خود لینک های دسترسی سریع را جای داده. حال با لمس بر روی آن مطلب مخفی شده مرتبط نمایش داده می شود :

راهنمای استفاده از وب سایت

در صفحات دیگر ممکن است مخفی کنندگان مطلب به شکل دیگری درج گردیده باشد. بخصوص در صفحات معرفی بخش های مختلف بازی.
مانند تصویر زیر که مربوط به صفحه معرفی بخش فروشگاه بازی است :

HTUW_Quick_ACC-Spoil-2

در این صفحه عناوینی همچون “Recommend , Aurora Summon , Heroes , Skin” دکمه های مطلب مخفی شده می باشند که با لمس هر یک مانند آنچه در زیر دکمه “Skin” مشاهده می شود ، مطلب مرتبط به آن نمایان می شود.


ویدیو فوق به وضوح نحوه عملکرد های شرح داده شده را نمایش می دهد:

error: هشدار: صفحه محافظت شده !!